výstavy

V roce 2016 jsem vystavoval na dvou tradičních výstavách:

 

46. Specielní výstava mečíků Nemyčeves   13. - 14. 8. 2016

Vystavovali přední pěstitelé, členové Gladirisu, p. Koníček, p.Toušek, p. Soukup, p. Jícha, p. Bystrý, p.Jampílková a já. Kromě mečíků byly vystaveny jiřiny a růže především v expozici zahradnictví Dahlia pana Brzáka.

Termín výstavy přál dovezeným výpěstkům, které vegetovali letos ve velmi příznivém počasí a měly kvalitní výstavní parametry. Má  expozice měla dle hodnocení návštěvníků a kolegů velmi dobrou úroveň a byl o ni velký zájem. 

Vystavoval jsem přes 100 klasů ve 47 odrůdách.

 

 

Flora Olomouc   18. - 21. 8. 2016

Jmenovitě expozice  gladiol  byla doposud největší a nejvíce navštěvovanou výstavou mečíků, které jsem se zúčastnil. Konala se při letní etapě Flory Olomouc u příležitosti 50tého výročí činnosti Gladirisu. Expozice byla umístěna v novém pavilonu „A“ a byla realizována ve stylu malajského venkova. Konala se pod záštitou malajské velvyslankyně v ČR, která ji slavnostně otevřela.

Výpěstky vystavovalo 21 známých pěstitelů z ČR ,SR a Polska.

Úroveň samotných expozic mečíků byla opět vzhledem k příznivým vegetačním podmínkám na velmi vysoké úrovni. Věřím, že má expozice počtem, aranžováním a kvalitou klasů návštěvníky potěšila a mám radost z uděleného ocenění za jednu z odrůd.

 

 

 SVĚT KVĚTIN  18.-19.8.2017

  Jubilejní 40.ročník,který se konal v Trutnově-Horním Starém  Městě  za  velmi příznivého počasí po všechny dny,se mohl pochlubit několika tisícovou návštěvností.

  V jedné z hlavních expozic m e č í k y se dostalo mým gladiolům ocenění za nejlepší expozici.

 

 

 

 

  47.speciální výstava mečíků Nemyčeves-12.-13.8.2017

  Tradičním vystavovatelům z Gladirisu  se povedlo včas připravit ,dovézt a naaranžovat  ve dnu silných bouřek s dešti přes 800 klasů velmi krásných gladiol  ve 400 stech odrůdách.Epozice šesti pěstitelů  mečíků a jiřin p.Brzáka  dotvářeli poutavé aranžerské doplňky.

  Moje expozice více jak 100 ks gladiol ve 45 vázách měla opět dobrou dobrou odezvu.Oceněny byly klasy odrůdy Bohyňa,Clarences Choices a neintrodukovaný T-7-106/10 .